Tesla Model X P100D 2017

 

 

Tesla model X Tesla Motors’ un Model S tasarımını baz alarak tasarladığı SUV araçtır. Model X’ in en çarpıcı özelliği ise KARTAL KANAT kapılarıdır. Kartal kanat kapılarda ki amaç çift yolcu sırası bulunan ve genelde çok çocuklu ailelerin tercih edeceği MODEL X’te arka sıralara ulaşımı rahat kılmak.Bu sayede çocuklarımız iki sıraya da yerleşebilecek ve rahat giriş çıkış yapabilecek olmanız ayrı bir avantaj. Bu kapılar diğer otomobillerin aksine Çift Eklemlidir. Bu çift eklemler sayesinde kapılar en dar yerlerde bile açılabiliyor ve kullanımı çok rahat. Kapıların açılması için 30cm bir mesafe yeterli oluyor. Ayrıca günümüz şehirlerinin kirliliği de oldukça fazla olduğundan Tesla Motors’un mühendisleri Model X’in kabinini de çok güvenli hale getirmişlerdir. Tesla Model X’e 10 kat daha büyük hava filtresi kullanmışlardır.”BİYOLOJİK SİLAH KORUMA MODU” ile aracın içinde artı basınç yaratarak her türlü mikrobun, bakterinin içeri girmesini engelliyor. Herhangi bir biyolojik savaşta aracınızın içine girip hayatta kalabilirsiniz.

EN BÜYÜK ÖN CAM

Bu güne kadar üretilmiş en büyük cam olma özelligini taşıyor. Cam tavana kadar uzuyor. Üst kısım ULTRA VIOLE  ışını  korumalı ve karartmalı olacak şekilde kullanım sırasında panoramik görüntü sağlıyor.

DİĞER ÖZELLİKLER VE SEÇENEKLER

Model X’i 7 veya 6 koltuklu olacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Model X aynı zaman da çekicilik yapma özelligine sahip ilk elektrikli otomobil olma özelligine de sahip. Çok kisa bir sürede (5 saniye )ve  çok rahat takılan arka aparat sayesinde 2,3 ton yük çekebiliyor.

Aerodinamik sebeblerden ötürü arkada otomatik açılır kapanır rüzgarlık mevcut.

Model S’te bulunan sahte ızgara kaldırılmış ve elektrikli araçlar havaya ihtiyaç duymadıgından ön ızgara veya radyatöre de gerek olmuyor.

PERFORMANS ve MENZİL

ÖZELLİK                 X60D            X75D            X90D           XP90D              XP90D                  XP100D

Ludicrous            Ludicrous

MENZİL                 310KM        380KM         416KM          400KM              400KM                  450KM

0-100KM                   6,2sn          6,2sn             4,8sn             3,8sn                  3,2sn                      2,9sn

MAKS.HIZ              210KM        210KM         250KM          250KM              250KM                  250KM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha
Sizden Gelen Yorumlar
Kategoriler